VERŽEJ – NAFTA 1903 3:5 (1:1)
Denis Cekovski, 0:1 – 10′ ; Adnan Ahmetović, (11m) 1:1 – 31′ ; Stjepan Oštrek, 1:2 – 54′ ; Jan Grmek, (11m) 2:2 – 58′ ; Adnan Ahmetović, 3:2 – 60′ ; Vedran Vinko, 3:3 – 67′ ; Stjepan Oštrek, (11m) 3:4 – 72′ ; Mateo Monjac, 3:5 – 86

Na stadionu Čistina v Veržeju sta se včerajšnjo oblačno soboto v 27. krogu 2. slovenske nogometne lige udarili ekipi Veržeja in Nafte 1903. Kljub igralcu manj od 57. minute naprej, je Nafta 1903 uspela ohraniti mirno kri in se v Lendavo vrniti s tremi točkami.

Veržejci so včeraj na domačem terenu gostili ekipo Nafte 1903. Okrog 200 gledalcev je na tamkajšnjem nogometnem igrišču videlo kar tri enajstmetrovke in rdeči karton. Nafta 1903 je z igralcem manj igrala od 57. minute, Veržejci pa tega, kljub pritiskom na vrata Nafte 1903, niso izkoristili. Nafta 1903 je zaenkrat skočila nazaj na drugo mesto, a bi modro-bele zmaga Ptujčanov na gostovanju v Sežani lahko pahnila nazaj na tretje mesto.

Prvi zadetek na srečanju je padel v 10. minuti. Nina Irgoliča, vratarja domačih, je uspešno premagal Denis Cekovski in goste popeljal v vodstvo. V 31. minuti so domači rezultat izenačili na 1:1 in sicer po strelu iz bele točke. Uspešno ga je izvedel Adnan Ahmetović, to pa je bil tudi rezultat prvega polčasa, saj so vsi preostali streli padli v veliko bolj napetem drugem polčasu. V prvem polčasu sta sicer porumenela Matej Vok (24. minuta) in Denis Cekovski (35. minuta).

Drugi polčas je bil za modro-bele veliko nevarnejši. Stjepan Oštrek je v 54. minuti Nafto 1903 znova popeljal v vodstvo, a je glavni sodnik v 58. minuti zaradi napačne odločitve Cekovskega minuto pred tem, slednjemu pokazal rumeni karton ter hkrati ob tem še rdečega, domači pa so imeli novo priložnost za strel iz bele pike. Nafta 1903 je od tega trenutka igrala z igralcem manj, domači pa so po uspešno izvedeni enajstmetrovki, katero je izvedel Jan Grmek, izenačili na 2:2.

Nove težave za modro-bele so se začele čez dve minuti, torej v 60. minuti. Domače je v vodstvo popeljal Adnan Ahmetović in rezultat popravil na 3:2, a je že sedem minut kasneje bil uspešen Vedran Vinko in izenačil. Na svoj račun za strel iz bele pike so v 72. minuti prišli modro-beli. Stjepan Oštrek je bil tisti, ki je slednjega tudi odlično izvedel in Lendavčani so bili znova v vodstvu. Končni rezultat srečanja je postavil Mateo Monjac s strelom za 3:5. V drugem polčasu je glavni sodnik Borut Janžekovič pokazal en rumeni karton in sicer pri domačih (Tadej Čuk, 89.)

VIR: Nafta1903.si